PHP tekstiredaktor

Sageli tekib küsimus millise tekstiredaktoriga tööd teha? Seega peaks vaatama kõige pealt, mida on vaja, kas projekti haldust, süntaksi värvimist, makrod jne.

Ise kasutan kolme erinevat tekstiredaktorit Netbeans(PHP), Scite, Vim. Üks neist on küll rohkem IDE ning võrreldes teistega mugavam suuremate projektide puhul. Kiireks muutmiseks, ülevaatmiseks on hea kasutada tekstiredaktorit, mis laadimiseks aega ei kulutu näiteks Scite ja vim. Kõik kolm näites ära toodud programmeerimise vahendit on nii Linuxi kui ka Windowsi all saadavad.

Netbeans, juhul kui keegi veel ei tea siis kõige rohkem tuntust on kogunud Java IDE-na. Lisaks Java-le on võimalik kirjutada Netbeans-i abil ka paljusi teisi keeli JavaFX, Ruby, C/C++, PHP. Üllatuseks minule on PHP versioon suhteliselt väikese mahuga kõigest 31MB. Downloadi lehele saab siit. Miinuseks võib tuua selle, et eelnevalt on vaja Java-t ja põhiliselt jookseb kogu programm Java peal. Plussideks on kindlasti hea auto complete, näiteks frameworkide puhul. Üksikute failide muutmiseks ei ole kõige parem, selleks võiks hoopis kasutada all järgnevaid programme.

Scite, väga kiiresti avaneb, töötab GTK+ peal. Juhul kui Vim tundub liiga keeruline kasutamiseks ning ei soovi väga nostalgiline olla, siis Scite tundub kõige parem variant. Plussideks võib kindlasti tuua süntaksi värvimise, kirja suurust on võimalik lihtsalt muuta sarnaselt brauserile CTRL+Scroll. Ubuntu-s paigaldamiseks kirjuta:
sudo apt-get install scite

Vim, kõige rohkemate võimalustega tekstiredaktor, mida üldse näinud olen. Samas ka kasutamise mugavuse kätte saamiseks on vaja suhteliselt palju endale selgeks õpetada. Erinevad võimalused, kiirklahvide, regulaaravaldiste kasutamised jne on kõigest väike osa Vim-i poolt pakutud tööriistadest. Igale Vim-i kasutajale on iseloomulik enda loodud confi(.vimrc) fail ja kindlasti pluginate kasutamine. KUbuntu all küll vim kohe kaasa ei tule siis on võimalik installida:
sudo apt-get install vim
Uued vim-i kasutajad võivad ära ehmatada süntaksi värvimisest, mis tundub üsna kohutav, kuid on lihtsasti muudetav tänu :colorscheme abil.

Tekstiredaktori valimine on kindlasti personaalne, see mis võib ühele meeldida ei meeldi teisele. Mõnele meeldivad väga paljude võimalustega(kellade, viledega) programmid, kuid teised eelistavad minimalismi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s